Jest wiele czynników zewnętrznych, które są zagrożeniem dla naszego oka i je wysuszają. Zaliczymy do tego grona za mocno działającą klimatyzację, długą pracę przed ekranem komputera czy też niską temperaturę w trakcie zimy czy jesieni.

Jak nawilżyć śluzówki oka, które cierpią z powodu zbytniego osuszenia? Na nasze oczy wpływ ma nawodnienie naszego organizmu. Dlatego w ciągu zimowych dni musimy pić dużo wody i napojów, które uzupełnią poziom wody w naszym organizmie.

Nienawodnienie to często przyczyna także innych objawów, takich jak ból głowy czy też chroniczne problemy z koncentracją. W ten sposób, dzięki kilku szklankom wody dziennie więcej, jesteśmy w stanie poradzić sobie z nimi wszystkimi! Warto pamiętać także o kroplach do oczu – jeśli odpowiednio je dobierzemy, to w krótkim czasie poradzą sobie z wysuszeniem oczu.

Nasze oko pokryte jest przez film łzowy, który przy wysychaniu i suchym powietrzu, szybko wyparowuje. Suche oko najczęściej objawia się wówczas poprzez szczypanie oczu, uczucie piasku pod oczami i mniej ostry wzrok.

Wtedy z pomocą przychodzą sztuczne łzy, które już po 2-3 kroplach nawilżają oczy i pozwalają odczuć ulgę. Często unikniemy potrzeby kupowania kropli, gdy zadbamy o nasze oczy na zapas.

Musimy starać się postępować tak, żeby suchość oczu nas nie dopadła. Dlatego też unikajmy zbyt długiej pracy ciągiem przed monitorem komputera i róbmy sobie regularne przerwy.

Uważajmy na zbyt mocno działającą klimatyzację, która może negatywnie wpływać na nasz wzrok. A przede wszystkim pamiętajmy o tym, że cały organizm musi być odpowiednio nawodniony także zimą!.