Kosmetyki to bardzo ważna część pielęgnacji skóry. Te wyższej jakości pomagają radzić sobie z delikatną skórą wokół oczu i zwalczają zmarszczki. Niektóre specyfiki mają jednak także szkodliwe składniki, które mogą być zagrożeniem dla naszej skóry oraz naszego zdrowia.

Jakie to specyfiki? Do tego grona należy zaliczyć sztuczne konserwanty, jakimi są parabeny. Często powodują one alergiczne zapalenia skóry, dlatego dokładnie powinniśmy studiować skład kremów i balsamów na obecność parabenów. Działają także estrogennie, co może działać na mężczyzn w sposób feminizujący, a jest także zagrożeniem dla kobiet w ciąży.

Dlatego też tych kosmetyków powinno się bez wątpienia unikać. Niebezpieczne są także substancje ropopochodne, takie jak wosk czy olej mineralny. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że żadna z tych substancji nie wchłania się dobrze do organizmu.

Pozostają na skórze i powodują zatykanie się porów. O ile same w sobie nie są niebezpieczne dla organizmu, to jednak korzystanie z nich może nieść negatywne skutki dla naszej skóry i ciała. Mogą wpływać na to, że nasza skóra szybciej się starzeje czy też na to, że trądzik będzie bardziej intensywny.

Nie jest to składnik naturalny, ale jest za to tani, dlatego tak chętnie wykorzystywany jest w kosmetyce. My powinniśmy go jednak zdecydowanie unikać. Żadnego kosmetyku opartego na tych substancjach nie powinniśmy stosować w okolicach oczu.

Należy pamiętać, że skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i drażliwa, przez co powinna być regenerowana tylko dzięki naturalnym kosmetykom oraz składnikom.