Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i bardzo narażona na różnego rodzaj uszkodzenia i zwyrodnienia. Kurze łapki czyli zmarszczki to najpopularniejszy problem kobiet, dbających o swój wygląd. Jakie naturalne kosmetyki i kremy dobrze wpłyną na skórę wokół oczu i wpłyną na nasz wygląd? Wśród witamin najważniejsze znaczenie mają te, które zaliczane są do grupy C i E. Ta druga działa ochronnie i kojąco na skórę, co szczególnie sprawdza się przy czułych okolicach wokół oka.

Z kolei witamina C to ogromna pomoc w regeneracji skóry. Działa w ten sposób, że do produkcji stymuluje zarówno kolagen, jak i elastynę. Dlatego obie witaminy to bardzo ważny składnik naturalnych kosmetyków. Ciekawy składnik to także neuropeptydy.

Są one bardzo delikatne i nadają się w zasadzie dla każdej skóry, dlatego też są tak popularne we wszelkiego rodzaju kosmetykach. Mało tego, neuropeptydy mają bardzo korzystny i wręcz natychmiastowy wpływ na skórę – powodują rozjaśnienia oraz wygładzenia skóry wokół oczu. Mocniejszy jest retinol, z tym że nie każdy może go używać. U osób z wrażliwą skórą, które wykorzystują krem z retinolem na słońce, może pojawić się wysypka i inne liczne skutki uboczne.

Dlatego też z kosmetykami zawierającymi retinol należy uważać. Nie zmienia to jednak faktu, że jest on niezwykle efektywny. Wzmacnia skórę, szybko likwiduje mniejsze zmarszczki i pomaga w przypadku przebarwień. Najlepiej stosować go jednak na noc, żeby nie narażać się na działanie słońca.